Listopad 2016

Supernatural 12x07

28. listopadu 2016 v 11:52 | Am |  Supernatural
Nový díl vychází až 1.12. Plačící

Marvel

28. listopadu 2016 v 10:00 | Am |  Filmy
Někdy asi ve středu jsem se rozhodla že se podívám na všechny filmy od Marvelu. Napadlo mě to protože jsem nedávno viděla v kině film Doctor Strange (o tom bude taky článek) a fakt mě to chytlo. Takže fanoušci Marvelu, očekávejte nové články Úžasný

Můj seznam:
  1. Iron Man 1,2,3
  2. Thor 1,2
  3. Captain America 1,2,3
  4. Avengers 1,2
  5. Ant-Man
(hodně mi jich tam chybí ale to nechám zase na někdy jindy Mrkající)

TITULKY, ano či ne?

27. listopadu 2016 v 13:07 | Am |  Seriály
Já osobně to mám různě.

Některé seriály je lepší sledovat s dabingem (třeba Atomie lži, Sběratelé kostí a různé detektivky), protože je to hodně složité a já si to lépe vychutnám když se nemusím soustředit na čtení a lépe takhle i pochopím celý děj.

Trošku méně složité seriály sleduju s titulkami.
Doctora Who sleduju s titulkami protože jsou tam složitá slova takže v originále bych to asi nedala.
S titulkami sleduju asi většinu seriálů, a někdy se snažím třeba i titulky nevnímat a poslouchat to anglicky.

Když už nějaký seriál sleduju s titulkami dlouho (např. Supernatural) tak si prostě zvyknu na přízvuky, výslovnost a slovní zásobu postav, takže to už sleduju originále. Je to velká výhoda v mnoha ohledech, třeba i v tom, že se na seriál můžu kouknout hned na premiéru, a nemusím čekat až někdo vytvoří titulky.


Celkově dávám z možností dabing/titulky/originál přednost titulkům.
Hodně mi vadí jak idiotsky překládají do češtiny některé názvy (Supernatural=Lovci duchů) a taky různé hlášky nebo slovní hříčky, které v angličtiny jsou opravdu perfektní, ale když to přeloží do češtiny tak je to blbost a trapné. Někteří lidi nechápou že všechno nemůžeme úpně doslovně překládat. A nebo se třeba snaží aby to v češtině dávalo smysl ale to pak zase vůbec nesedí do kontextu. No prostě tohle mě opravdu často vytáčí.
Hodně dobrá věc je, že asi 90% angličtiny co umím, jsem se naučila ze sledování seriálů. Je to mnohem účinnější než ve škole (hlavně když je někdo takový závislák na seriálech jako já). Ve škole se pak už jenom doučuju gramatiku a teorii.

Nejlepší stránka Serialzone

27. listopadu 2016 v 11:43 | Am |  Seriály
Ahoj, chtěla bych všem fanouškům seriálů doporučit stránku www.serialzone.cz.
Najdete tam úplně všechno. Pravidelné zajímavé články, soutěže o ceny i o např. virtualní peníze, bohaté informace o seriálech (herci, hlášky, chyby, epizody, hodnocení,...), vlastní účet kde vidíte i různé statistiky o svém sledování seriálů, download titulků, trailery, fórum, písničky ze seriálů a mnoooho dalšího.
Vážně se na to aspoň mrkněte Mrkající
Já jsem tam zaregistrovaná už hodně dlouho a nemůřu si to vynachválit.

Filmy, seriály, a hry

27. listopadu 2016 v 11:31 | Am
Na tento blog jsem se rozhodla psát články, hodnocení, kritiku na moje oblíbené seriály a filmy, a různé návody a hodnocení her. S blogováním teprve začínám, vůbec netuším jak se tu co ovládá, takže kdyby mi byl někdo ochotný trošku pomoct, byla bych moc vděčná. Takže vítám vás na mém blogu :)